Kubot i Roger-Vasselin niepokonani w Metz

Notowany obecnie w deblowym rankingu ATP na 34. miejscu Łukasz Kubot w turnieju MOSELLE OPEN (łączna pula nagród €494,310) wystąpił w parze z Edouardem Rogerem-Vasselin.

Polsko-francuski duet wystąpił w Metz z numerem 2 i w drodze po tytuł pokonał takich zawodników jak Pablo Carreno Bustę, który wystąpił z  Guillermo Garcią-Lopezem, w półfinale turniejową „trójkę” Ravena Klaasena i Rajeeva Rama, a w finale rozstawionych z najwyższym numerem Pierre’a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta.

Pojedynek trwał godzinę i 15 minut i pomimo utraconego seta Łukasz i Edouard okazali się mocniejsi od swoich przeciwników. W super tie-breaku oddali im 7 punktów i zamknęli spotkanie wynikiem 2/6, 6/3, 10-7.

Za zwycięsto Kubot i Rogere-Vasselin otrzymają 250 punktów i €24,280. Dla Polaka to 12. tytuł zdobyty w karierze i 3. w tym sezonie, a dla Francuza jest to 11. wygrana w imprezie deblowej ATP. W ubiegłym roku 33-latek z Bolesławca nie brał udziału w tych rozgrywkach.