Victoria Azarenka w II rundzie w Wuhan

Victoria Azarenka do gry po wielkoszlemowym US Open wraca dopiero podczas turnieju WTA w Wuhan – Białorusinka w I rundzie imprezy rozgrywanej w prowincji Hubei pokonała kwalifikantkę Lauren Davis 6:2, 7:6(4).

Obecnie 23. tenisistka świata z każdym tygodniem pnie się w górę rankingu WTA, a w jednym z wywiadów powiedziała, że nadal jej celem jest pozycja numer jeden. Azarenka w  niedzielnym meczu mierzyła się z Amerykanką o dużym potencjale, która nie jest łatwą rywalką. W pierwszej partii gra Davis nie wyglądała najlepiej – reprezentantka Stanów Zjednoczonych popełniała bardzo dużo niewymuszonych błędów, czego konsekwencją był wynik pierwszego seta – 6:2 na korzyść Białorusinki.

W drugiej odsłonie równiez wszystko wskazywało, że Azarenka odniesie łatwe zwycięstwo, jednak Białorusinka nie wykorzystała prowadzenie 5:3 i Davis przedłuzyła swoje szansę na zwycięstwo. Następnie doszło do tiebreaka, w którym więcej spokoju wykazała Victoria. 26-latka szybko zdobyła przewagę i utrzymała ją do końca.

Azarenka o  ćwierćfinał turnieju w Wuhan zagra z kolejną kwalifikantką Johanną Kontą, która w dwóch setach pokonała Andreę Petković.