Pewny awans Any Ivanovic

Notowana na 112. pozycji w rankingu WTA Casey Dellacqua była pierwszą przeciwniczką byłej liderki światowej klasyfikacji w zmaganiach o tytuł China Open (pula nagród $4,720,380).

Partia otwierająca mecz pierwszej rundy była festiwalem przełamań z obu stron. Tenisistki miały spore problemy z utrzymaniem swojego podania, jednak w końcówce to Ivanovic okazała się mocniejsza od Australijki, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była popisem umiejętności Any, która nie oddała Casey ani jednego gema i po zaledwie 61 minutach zamknęła to spotkanie w 2 setach 6/4, 6/0. To drugie zwycięstwo w karierze Serbki nad Dellacquą. Poprzednim razem w 2007 roku w Sydney 27-latka z Belgradu również potrzebowała 2 setów, żeby rozprawić się z 3 lata starszą przeciwniczką.

Venus Williams będzie jej następną rywalką. Według Bet365 spotkanie padnie łupem Ivanovic. Kurs na nią wynosi 1,66, a na Amerykankę 2,10.