3-setowe spotkanie Agnieszki Radwańskiej

Rozstawiona w Pekinie (pula nagród $4,720,380) z numerem 4 Agnieszka Radwańska niespodziewanie w otwierającej partii meczu drugiej rundy okazała się słabsza od notowanej na 53. pozycji w rankingu WTA Niemka.

W końcówce przy wyniku na po 4 Mona docisnęła naszą reprezentantkę i po 39 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Polka popełniła w tej odsłonie 8 niewymuszonych błędów przy zaledwie 5 wygranych piłkach bezpośrednio.

Druga partia wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu Agnieszki. 26-latka rozkręciła się, zaczęła grać pewniej i dzięki temu po 20 minutach odskoczyła na 0/3. Barthel udało się wygrać w tej odsłonie zaledwie jednego gema, dzięki czemu starsza z sióstr Radwańskich doprowadziła do remisu na po 1 w setach. Polka w tej partii miała już na swoim koncie aż 14 zagrań zdobytych bezpośrednio i tylko 3 błędy.

Wydawało się, że decydująca odsłona również szybko padnie łupem 8. rakiety świata, bowiem Polka już na otwarcie 2 razy przełamała Monę, ale za każdym razem już w następnym gemie 25-latka odrabiała stratę przełamania. Przy wyniku 3/2 Niemka skorzystała z pomocy medycznej, ponieważ miała problemy z nadgarstkiem.

Po tej przerwie Barthel wygrała już tylko jednego gema i musiała uznać wyższość Polki, która zamknęła to starcie w 3 setach 4/6, 6/1, 6/4. Podobnie jak w ich poprzednim spotkaniu rozegranym w 2012 roku w Montrealu nasza zawodniczka potrzebowała 3 partii, żeby wygrać z Niemką.

Madison Keys będzie jej przeciwniczką w walce już o ćwierćfinał imprezy. Amerykance do tej pory tylko raz udało się pokonać Agnieszkę. W ubiegłym sezonie Krakowianka odpadła z tych rozgrywek w drugiej rundzie. Uległa wtedy w 2 setach Robercie Vinci, która zapewniła sobie dzisiaj miejsce w trzeciej rundzie po tym jak pokonała Alison Van Uytvanck 6/2, 6/2.