Troicki wyeliminował Raonicia z imprezy w Pekinie

Ostatnim oficjalnym występem Milosa Raonicia była impreza ATP w Saint Petersburgu, gdzie 25-latek wygrał całe zawody. Kanadyjczyk nie będzie kontynuował serii zwycięstw, gdyż w I rundzie turnieju w Pekinie przegrał z Viktorem Troickim 4:6, 4:6.

Zarówno pierwszy, jak i drugi set były bardzo wyrównane, jednak niespodzianką było to, że jedynie Raonic miewał momenty zawachania. Serbskiemu przeciwnikowi udało się je wykorzystać i w obu partiach przy stanie 4:4 uzyskiwał przełamanie. Następnie Troicki nie miał problemów z utrzymaniem własnego podania i pewnie awansował do II rundy pekińskiego turnieju.

Mecz pomiędzy Troickim a Raoniciem trwał zaledwie jedną godzinę i 15 minut. W tym czasie Serb posłał osiem asów i obronił dwa break pointy. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie lepszy z dwójki Yen-Hsun Lu – Adrian Mannarino.