Djokovic ze stratą dwóch gemów awansował do II rundy

Novak Djokovic jest prawdziwą legendą turnieju ATP w Pekinie – Serb jak dotychczas pięciokrotnie występował w stolicy Chin i zawsze zdobywał tytuł. W tegorocznym pierwszym meczu potwierdził swoje aspiracje i pokonał Simone Bolellego 6:1, 6:1.

Starcie pomiędzy numerem jeden światowego tenisa a 59. w rankingu WTA Włochem było niesamowicie jednostronne. Djokovic grał na swoim poziomie, a Bolelli wyglądał na przytłoczonego starciem z największą gwiazdą ‚białego sportu’. Nie wyszło mu to na dobre, gdyż w każdym z setów udało mu się wygrać zaledwie po jednym gemie.

Djokovic i Bolelli na korcie spędzili zaledwie jedną godzinę i 11 minut. W tym czasie 28-latek z Belgradu posłał siedem asów, ani razu nie przegrał swojego podania i wygrał aż 83% akcji po trafionym pierwszym serwisie. Kolejnym tenisistą, który stanie na drodze Serba będzie 24-letni reprezentant gospodarzy Ze Zhang. Chińczyk w pierwszej rundzie odniósł najważniejsze zwyciestwo w swojej karierze i pokonał Uzbeka Denisa Istomina.

Wtorkowe zwycięstwo Djokovicia w Pekinie było jego 25. triumfem w tym turnieju. Ostatnim, który był w stanie wygrać seta z Serbem w stolicy Chin był Fernando Verdasco i dokonał tego dwa lata temu.