Michał Przysiężny gra dalej w Szanghaju

Michał Przysiężny nadal przebywa w Azji, gdzie występuje w eliminacjach do turniejów głównego cyklu. Tym razem Polak jest w Szanghaju, gdzie w sobotę przeszedł pierwszą rundę eliminacji. Głogowianin pokonał 97. tenisistę świata Rajeeva Rama 6:4, 6:3.

Mecz pomiędzy Przysiężnym a Ramem miał bardzo chaotyczny początek – w czwartym gemie reprezentant Polski nie wykorzystał czterech szans na przełamanie, a w kolejnym gemie sam stracił swoje podanie. Następnie popularny „Ołówek” odrobił straty, a następny, a zarazem ostatni break w tym secie miał miejsce przy stanie 5:4.  Przysieżny wygrał serwis rywala do 15 i zapisał pierwszą partię na swoje konto.

Druga odsłona miała zupełnie inny, spokojniejszy przebieg – Przysiężny zapisał na swoje konto jedyne przełamanie, następnie przy wyniku 5:2 obronił cztery break pointy, a chwilę później przy swoim podaniu zakończył to spotkanie i zameldował się w kolejnej rundzie. Niedzielnym przeciwnikiem Przysiężnego będzie rozstawiony z ‚trójką’ Simone Bolelli. Obaj tenisiści zmierzyli się w zeszłym roku w Challengerze w Genevie i w dwóch setach triumfował reprezentant Polski.