Muguruza zdobyła najważniejszy tytuł w karierze

Garbine Muguruza i Timea Bacsinszky przed starciem w Pekinie grały w tym sezonie ze sobą dwa razy. Za każdym razem bez straty seta triumfowała Hiszpanka o wenezuelskim pochodzeniu. Podobnie było w niedzielę w stolicy Chin – Muguruza triumfowała 7:5, 6:4 i zdobyła najważniejsze turniejowe zwycięstwo w zawodowej karierze.

Bacsinszky wspominając przebieg pierwszego seta może pluć sobie w brodę – Szwajcarka prowadziła 5:2, ale od tamtego momentu zdobyła zaledwie siedem punktów, a łupem Muguruzy padło pieć gemów z rzędu, a zarazem pierwsza partia. 26-latka ewidentnie nie potrafiła zapomnieć o zmarnowanej szansy i kolejny set wyszła przytłumiona wcześniejszymi wydarzeniami. Niespodziewanie udało się jej wygrać dwa pierwsze gemy, jednak następnie straciła swoją przewagę. Muguruza przy stanie 4:4 uzyskała kolejne przełamanie, swoje podanie wygrała do 15 i zdobyła swój drugi tytuł w karierze.

Na początku chciałabym pogratulować Timei – wejście do pierwszej dziesiątki to niesamowite osiągnięcie. Wygranie tego turnieju, po porażce w zeszłorytogniowym finale w Wuhan jest dla mnie wielkim sukcesem. To zadziwiające i nie mogę się doczekać, kiedy wrócę tutaj za rok – powiedziała po zwycięstwo Muguruza.

Muguruza dzięki zwycięstwu zdobytemu w Pekinie awansuje na najwyższą pozycję w karierze. 22-latka w najbliższym notowaniu rankingu ATP będzie zajmować czwartą pozycję.