Szybki mecz Kubota, Polak w turnieju głównym

Łukasz Kubot w niedzielnym meczu decydującym o awansie do drabinki głównej imprezy ATP Masters 1000 w Szanghaju spędził na korcie zaledwie 25 minut.

Wszystko z powodu kontuzji francuskiego przeciwnika – Pierre-Hughesa Herberta. 24-latek prowadził w pierwszym secie 2:1, ale po własnym gemie serwisowym wygranym bez straty punkty zdecydował o poddaniu meczu. Tym samym Łukasz Kubot po raz pierwszy od 16. miesięcy zagra w turnieju głownym zawodów rangi ATP Masters. Ostatni raz miało to miejsce w Madrycie, gdzie tenisista z Bolesławca doszedł do III rundy.

Pierwszym przeciwnikiem Kubota będzie Amerykanin Jack Sock, będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych tenisistów. Rywalem triumfatora wtorkowego meczu będzie rozstawiony w Szanghaju z numerem piątym Czech Tomas Berdych.