Linette awansowała do II rundy w Tianjin

Magda Linette po prawie trzech tygodniach wróciła do turniejów głównych – poznanianka w Wuhan i Guangzhou nie przebrnęła przez eliminację, a w Tianjin, gdzie obecnie gra, nie musiała grać w eliminacjach. Linette w pierwszej rundzie zawodów rozgrywanych na wschodzie Chin w dwóch setach uporała się z Yuli Putinstevą.

Inauguracyjna odsłona poniedziałkowego pojedynku była niezwykle notowana, a jako pierwsza na prowadzenie z przełamanie wyszła tenisistka niżej notowana. Putinsteva jednak natychmiast straciła swoje podanie, a następnie obie zawodniczki utrzymywały własny serwis i doprowadziły do tiebreaka. W nim lepszy tenis zaprezentowała poznanianka, która zapisała tego tiebreaka na swoje konto, tracąc przy tym trzy punkty.

Magda Linette w drugim secie potwierdziła swoją wyższość nad młodszą od siebie o trzy lata rywalką. Polka od stanu 1:1 zdobyła pięć gemów z rzędu i mogła myśleć o taktyce na mecz drugiej rundy. Kolejną rywalką 23-latki, która wygrała z Putinstevą 7:6(3), 6:1 będzie rozstawiona w Tianjinie z ‚trójką’ Karolina Pliskova lub Kristina Kucova.