Udane kwalifikacje Nicole Vaidisovej

Obecnie 270. w rankingu WTA Nicole Vaidisova w finałowej rundzie kwalifikacji do imprezy głównej rozgrywanej w Tianjin (pula nagród $426,750) zmierzyła się z rozstawioną z numerem 7 Hiroko Kuwatą.

Tenisistki stoczyły zaciętą walkę o miejsce w pierwszej rundzie. Po pewnie wygranej otwierającej partii Czeszka w drugim secie musiała uznać wyższość Japonki, która wyrównała wynik na po 1 w setach. Decydująca odsłona padła jednak łupem Nicoli, która po blisko 2 godzinach zamknęła spotkanie w 3 odsłonach 6:1, 5:7, 6:4.

Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek. Kolejną przeciwniczką 26-latki będzie Ying-Ying Duan, która występuje tutaj dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów rozgrywek. To również będzie dopiero pierwsze starcie Czeszki ze 123. rakietą świata. Bukmacherzy nie mają zdecydowanej faworytki w tym spotkaniu. Kurs na obie panie na Sportingbecie wynosi 1,833.