Gilles Simon rozgromił Leonardo Mayera

Los w ciągu siedmiu dni po raz drugi skojarzył ze sobą Gillesa Simona i Leonardo Mayera. Obaj tenisiści 14 października mierzyli się w turnieju w Szanghaju, gdzie w trzech setach wygrał Francuz, a w środę, tym razem w Sztokholmie, mieli okazję zagrać kolejny mecz. Ponownie wygrał Simon, jednak tym razem nie dał żadnych szans Argentyńczykowi i wygrał 6:2, 6:4.

Simon już w pierwszym gemie przełamał podanie Mayera, co praktycznie ustawiło losy tej partii. Następnie Francuz ponownie wygrał gema przy serwisie 36. zawodnika rankingu ATP i po 32 minutach zapisał na swoje konto inauguracyjnego seta. W drugiej odsłonie Mayer zdołał się podnieść odrobił straty, jednak chwilę później ponownie stracił serwis, a francuski tenisista tej przewagi już nie rozstrwonił.

Simon po raz pierwszy w karierze występuje w turnieju rangi ATP w Sztokholmie. 30-latek o swój czwarty ćwierćfinał osiągnięty w hali w tym sezonie powalczy z Amerykaninem Jackiem Sockiem, który pokonał Fernando Verdasco.