Pierwszy triumf Janowicza w Bazylei

Panowie walczyli dzisiaj o drugą rundę eliminacji do turnieju SWISS INDOORS BASEL (łączna pula nagród €2,022,300). Pierwsza partia była mocno zdominowana przez naszego reprezentanta, który jest dużo bardziej doświadczony od 18-latka. Jurek oddał Hiszpanowi zaledwie 1 gema i po 23 minutach prowadził pewnie 1:0 w setach.

Druga odsłona była wyrównana do wyniku na po 3. Później kontrolę nad spotkaniem przejął występujący w tych kwalifikacjach z numerem 4 Janowicz i po zaledwie 64 minutach zamknął pojedynek stosunkiem 6:1, 6:3.

Rozstawiony z numerem 6 Nikoloz Basilashvili albo Mikhail Youzhny będzie jego następnym rywalem. Rok temu Łodzianin dzięki lepszemu rankingowi miał zapewniony udział od razu w imprezie głównej, jednak pożegnał się z nią już w pierwszej rundzie. Pokonał go wtedy Denis Istomin. Natomiast Jaume za ten udział otrzyma €685, ale żadnych punktów.