Berdych po raz trzeci w karierze wygrał w Sztokholmie

Tomas Berdych bardzo dobrze będzie wspominać powrót do Europy po turniejach w Azji. Reprezentant Czech w niedzielę pokonał Jacka Socka 7:6(1), 6:2 i zdobył swój drugi tytuł w tym sezonie.

Sock, który po raz pierwszy doszedł do finału turnieju ATP rozgrywanego w Europie, miał duża szansę na wygranie pierwszego seta – Amerykanin przy stanie 2:2 przełamał podanie wyżej notowanego rywala, jednak nie zdołał utrzymać tej przewagi. Następnie obaj tenisiści przystąpili do tiebreaka, w którym Berdych zaprezentował spokój i ogromne doświadczenie, co pozwoliło mu na wygranie tej odsłony.

Druga odsłona toczyła się pod zdecydowane dyktando Berdycha, który dwukrotnie przełamał podanie 22-letniego Socka i nie miał problemów z zakończeniem tego meczu na swoją korzyść.

Berdych w meczu, który trwał jedną godzinę i 24 minuty, posłał dziewięć asów i popełnił zaledwie jeden podwójny błąd. Czech po zwycięstwie pochwalił organizację imprezy w Sztokholmie. – Organizatorzy tego turnieju robią wszystko, abyśmy czuli się tutaj jak w domu. Cieszę się, że zdobyłem w stolicy Szwecji swój kolejny tytuł – podsumował 30-latek.