Ferrer zatrzymał Johnsona

David Ferrer w niedzielę zrobił milowy krok w stronę Barclays ATP World Tour Finals. Reprezentant Hiszpanii wygrał turniej ATP w Wiedniu i jest praktycznie pewny biletu do Wiednia. 33-latek w finale zatrzymał Amerykanina Steve Johnsona.

Pierwsza partia niedzielnego finału potwierdziła świetną formę reprezentanta Stanów Zjednoczonych – Johnson świetnie grał w ofensywie, przy swoim podaniu grał bardzo odważnie i to przyniosło mu wygranie inauguracyjnej odsłony. Następnie z minuty na minutę do głosu dochodził Ferrer, który stopniowo przejmował inicjatywę. Hiszpan już w pierwszym gemie drugiego seta uzyskał przełamanie, chwilę później 47. tenisista świata odrobił straty, ale przy kolejnym własnym podaniu ponownie został przełamany. Turniejowa ‚jedynka’ doprowadziła do wyrównania w setach.

Decydująca odsłona była stosunkowo wyrównana – przeważał Ferrer, ale Amerykanin był w stannie odpierać ataki rywala aż do stanu 5:5, kiedy Hiszpan przy podaniu rywala wyszedł na prowadzenie 40-0 i przełamał jego serwis. Następnie Ferrer dokonał formalności i mógł się cieszyć z piątego tytułu w tym sezonie.