Przysiężny w finale eliminacji w Walencji

Michał Przysiężny w poniedziałek powalczy o miejsce w głównej drabince turnieju ATP w Walencji. Polak w drugiej rundzie pokonał Hiszpana Carlosa Tabernera 6:4, 6:4.

Reprezentant Polski osiągnął zwycięstwo w dwóch setach, ale może martwić fakt, iż Przysiężny w każdej z partii tracił swój serwis, co nie jest chlubą w starciu z 840. tenisistą rankingu ATP, który wlaśnie w Walencji rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz na nawierzchni twardej w hali. Hiszpan w drugiej odsłonie prowadził 2:0, ale nie wykorzystał tej szansy i głogowianin odwrócił losy tego seta.

Przysiężny w poniedziałek zmierzy się z z Francuzem Quentinem Halysem, który w tegorocznych eliminacjach do imprezy ATP w Walencji wygrał z Oriolem Roca Batallą i Rajeevem Ramem.