Simona Halep zdobywa w Singapurze 1. punkt

Rumunka jest po raz pierwszy w karierze rozstawiona z najwyższym numerem w imprezie tak wysokiej rangi. W swoim pierwszym spotkaniu zmierzyła się dzisiaj z tegoroczną zwyciężczynią US Open, Flavią Pennettą.

Od czasu triumfu w Nowym Jorku Włoszka nie imponuje wysoką formą i tak było również dzisiaj. W partii otwierającej pojedynek 33-latka nie zdobyła ani jednego gema i po 26 minutach przegrywała 0:6. W kolejnej odsłonie Flavia próbowała nawiązać bardziej wyrównaną walkę, ale Simona w końcówce ją docisnęła i po zaledwie 71 minutach zamknęła to starcie w 2 setach 6:0, 6:3.

Była to szósta konfrontacja tych tenisistek i dopiero druga wygrana Halep nad Pennettą. Tym samym 24-latka z Konstanty zdobywa swój pierwszy punkt na BNP Paribas WTA Finals Singapore (pula nagród $ 7,000,000).