Zwycięstwo Angelique Kerber nad Kvitovą

Pierwszą przeciwniczką Angelique Kerber na BNP PARIBAS WTA FINALS SINGAPORE PRESENTED BY SC GLOBAL (pula nagród $7,000,000) była dzisiaj dwukrotna triumfatorka Wimbledonu, Petra Kvitova.

Trochę niżej notowanej Niemce udało się poprawić bilans rozegranych dotychczas spotkań z Czeszką na 3-4. 27-latka z Bremen w otwierającej partii była zdecydowanie lepsza od 5. rakiety świata, która została dwukrotnie przełamana i po 28 minutach przegrywała 0:1 w setach.

Druga odsłona była festiwalem przełamań z obu stron. Tenisistkom ciężko było utrzymać własne podanie, jednak obydwie wygrały tyle samo gemów przy podaniu rywalki i partia po tym jak Kerber obroniła 2 piłki setowe zakończyła się tie-breakiem.

Obecnie 7. w rankingu WTA Angie oddała w nim Petrze tylko 3 punkty i dzięki temu udało się jej zamknąć ten pojedynek w 2 setach 6:2, 7:6 (3). Warto zaznaczyć, że Czeszka wyrzuciła na aut w tym starciu aż 44 piłki, o 33 więcej od Kerber.

Niemka dzięki temu zdobywa w Singapurze swój pierwszy punkt. W fazie grupowej będzie musiała się jeszcze zmierzyć z Garbine Muguruzą i Lucie Safarovą. W zeszłym roku 27-latka nie brała udziału w mistrzostwach kończących sezon, a Kvitovej nie udało się wyjść z grupy. Zaliczyła wtedy tylko jedną wygraną nad Marią Sharapovą.