Przysiężny okazał się słabszy od Daniela

Michał Przysiężny przeszedł przez eliminację do ATP w Walencji i we wtorek rozegrał pierwszy mecz w impezie głównej. Jego rywalem był inny kwalifikant Taro Daniel. Polak nie zagra więcej meczów w tegorocznej edycji Valencia Open. Głogowianin przegrał 6:4, 6:7(1), 3:6.

W pierwszym secie obaj tenisiści wzajemnie wygrywali podania przeciwnika, ale jedno więcej przełamanie padło łupem Michała Przysiężnego, który zapisał tę partię na swoje konto. Następnie do ofensywy przeszedł Taro Daniel – druga partia była bardzo wyrównana, ale to Japończyk spokojniej wygrywał swoje podania. Tym razem żaden z zawodników nie uzyskał breaka i losy tej odsłony rozstrzygnęły się w tiebreaku, którego Daniel wygrał tracąc zaledwie jeden punkt.

Daniel błyskawicznie wyszedł na prowadzenie w trzecim secie – Japończyk prowadził 2:0, ale Polak zdołał odrobić straty. 22-latek raz jeszcze przełamał podanie Przysiężnego i tym razem zdołał je utrzymać do końca tego spotkania.