Gasquet po raz drugi zagra o finał w Bazylei

Richard Gasquet ma jeszcze szansę na występ w ATP World Tour Finals, jednak Francuz musiałby wygrać turnieje w Bazylei i w Paryżu, aby dostać bilet do Londynu. 29-latek nie zamierza się jednak poddawać – Gasquet po pokonaniu Ivo Karlovicia 6:4, 6:7(2), 7:6(6) awansował do półfinału Swiss Indoor Basel.

Jedyne przełamanie w tym spotkaniu zdobył Gasquet w pierwszym secie – Francuz w trzecim gemie wykorzystał break pointa i jak łatwo można się domyśleć triumfował w inauguracyjnej odsłonie. Druga i trzecia partia przyniosła za sobą tiebreaki – w pierwszym z nich pewnie triumfował Karlović, który stracił zaledwie dwa punkty, jednak kolejny nie zakończył się dla niego pomyślnie. 36-letni Chorwat nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie przeciwnika, który przy pierwszej takiej okazji nie pozostał dłużny Karloviciowi i zakończył to spotkanie.

Pojedynek pomiędzy Francuzem a Chorwatem trwał dwie godziny i 26 minut. W tym czasie tenisiści zafundowali kibicom 38 asów – 32 z nich padło łupem Karlovicia, a zaledwie sześć zdobył reprezentant ‚Trójkolorowych’. Gasquet w półfinale czeka na zwycięzce meczu pomiędzy Marinem Ciliciem a Rafaelem Nadalem.