Safarova nie dała szans Kerber

W ostanim meczu fazy grupowej spotkały się dzisiaj Angelique Kerber i Lucie Safarova. Wydawało się, że Niemka polskiego pochodzenia nie będzie miała trudności z pokonaniem Czeszki, bowiem 28-latka z Brna odkąd powróciła na korty po przebytej chorobie bakteryjnej nie prezentowała formy z początku sezonu.

Obecnie 7. w rankingu WTA Angie nie czuła się jednak dzisiaj zbyt dobrze na korcie. Niemka kompletnie nie potrafiła odnaleźć swojego tempa ani nawiązać wyrównanej walki z dobrze dysponowaną Lucie. Finalistka tegorocznej edycji French Open doskonale poruszała się po korcie i imponowała świetnymi zagraniami. Dzięki takiej postawie to jej łupem padła ta konfrontacja.

Safarova po godzinie i 28 minutach za pomocą czwartej piłki meczowej zamknęła pojedynek w 2 setach 6:4, 6:3. Było to trzecie starcie tych zawodniczek i druga wygrana Lucie nad Angie. Dzięki temu, że to ona wygrała to spotkanie, to nie Kerber, a jej rodaczka Petra Kvitova zajmuje ostatnie półfinałowe miejsce.

Natomiast Angie i Lucie za udział w zmaganiach kończących sezon otrzymają po 300 punktów i $283,000. Safarova otrzyma także nagrodę za występ w turnieju deblowym. 28-latka zagrała w patrze z Bethanie Mattek-Sands. Udało im się jednak wygrać tylko jedno spotkanie przeciwko Muguruzie i Suarez-Navarro.