Agnieszka Radwańska finalistką BNP Paribas WTA Finals Singapore!

Tenisistki spotkały się w półfinale BNP Paribas WTA Finals Singapore (pula nagród $7,000,000). Nasza reprezentantka w dwóch pierwszych partiach wypracowywała sobie przewagę prowadzenia i w pierwszej partii co prawda musiała uznać wyższość Muguruzy, która wygrała tę odsłonę w rozgrywce tie-breakowej, ale w drugiej 26-latka utrzymała przewagę jednego przełamania i dzięki temu wyrównała stan w meczu na po 1 w setach.

Decydująca odsłona również była popisem umiejętności naszej zawodniczki, która imponowała świetnymi zagraniami, a po 22-latce z Caracas ewidentnie było widać wypalenie. Rozstawiona z numerem 2 Muguruza mimo wszystko próbowała zagrozić notowanej na szóstej pozycji w rankingu WTA Radwańskiej, ale po 2 godzinach i 41 minutach musiała uznać jej wyższość, ponieważ to Agnieszka zamknęła to starcie w 3 setach 6:7 (5), 6:3, 7:5.

Hiszpanka była faworytką według bukmacherów. Kurs na nią na Bet365 wynosił bowiem 1,53, a na Polkę 2,50. Była to ich siódma konfrontacja, ale dopiero trzecia wygrana Agnieszki nad Garbine. Maria Sharapova albo Petra Kvitova będzie jej przeciwniczką w finale singapurskich zmagań. W zeszłym sezonie Krakowianka odpadła z tej imprezy w półfinale po porażce z Simoną Halep, którą w tym roku pokonała fazie grupowej w 2 setach.