Janowicz w II rundzie eliminacji

Jerzy Janowicz ponownie musi zaczynać występ turniejowy od eliminacji. Tym razem łodzianin jest w Paryżu, gdzie trzy lata temu rozpoczęła się jego poważna kariera. Polak przeszedł wtedy przez eliminację i doszedł do wielkiego finału, w którym musiał uznać wyższość Davida Ferrera. Łodzianin w I rundzie kwalifikacji pokonał Ivana Dodiga 7:5, 3:6, 6:3.

Jurek świetnie rozpoczął mecz I rundy eliminacji – reprezentant Polski już w pierwszym gemie uzyskał przełamanie, jednak przy stanie 2:1 stracił przewagę. Następnie obaj tenisiści skupili się na wygrywaniu własnego serwisu. Kluczowy moment miał miejsce w 11. gemie inauguracyjnej odsłony, kiedy to Janowicz wykorzystał break pointa i brakowało mu wygrania gema serwisowego do zamknięcia tej partii. Łodzianin pewnie wygrał swoje podanie i zakończył pierwszego seta.

Druga partia nie była już tak udana dla Janowicza – Polakowi przytrafił się słabszy gem, co skrupulatnie wykorzystał Dodig, który przełamał podanie 24-latka, a sam nie dawał mu większych szans przy swoim podaniu i doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie do głosu ponownie doszedl Janowicz – obecnie 60. zawodnik rankingu ATP wygrał trzy pierwsze gemy z rzędu i jak później się okazało zdobył jedynego breaka w tym secie. To pozwoliło mu osiągnąć awans do kolejnej rundy eliminacji.

Kolejnym rywalem Janowicza, który w Paryżu jest oznaczony z ‚siódemką’, będzie najwyżej rozstawiony tenisista w eliminacjach – Aljaz Bedene, który w sobotę pokonał Gregoire’a Barrere.