Kolejna trzysetówka Federera

Roger Federer zameldował się w półfinale turnieju rozgrywanego w jego rodzimym mieście. Szwajcar pokonał reprezentanta Belgii Davida Goffina, jednak po raz drugi z rzędu był musiał rozegrać trzysetowe spotkanie.

Pierwsza partia należała do Federera, który pewnie wygrywał swoje podanie, a w szóstym gemie wyszedł na prowadzenie z przełamaniem i utrzymał je do końca tej odsłony. Następnie do głosu doszedł Belg – Goffin prowadził w drugim secie 3:1, ale Federer zdołał odrobić straty. Radość Szwajcara nie trwała długo, gdyż 17. tenisista świata ponownie uzyskał breaka i tym razem utrzymał go do końca seta i wyrównał stan gry.

Jak się później okazało 24-latkowi urodzonemu w Liege sił wystarczyło tylko na drugiego seta – Federer w decydującej partii nie pozostawił żadnych złudzeń, zdobył dwa przełamania i mógł wznieść ręce w górę, w geście triumfu 6:3, 3:6, 6:1.

Wiedziałem, że David zagra dobry mecz, mimo, to było dopiero nasze trzecie spotkanie. Ćwiczyliśmy w zeszłym roku w Dubaju, wiedziałem na co go stać. Nie byłem zaskoczony, gdy bardzo dobrze returnował mój serwis – ocenił Szwajcar, który w 1/2 finału zagra z Amerykaninem Jackiem Sockiem.