Pewne zwycięstwo Rogera Federera

Roger Federer w sobotę nie był zmuszony do rozegrania kolejnej trzysetówki – tym razem Szwajcar w dwóch setach odprawił swojego rywala z kwitkiem. 34-latek pokonał Jacka Socka 6:3, 6:4 i w niedzielę zagra, aby po raz siódmy wygrać turniej ATP w Bazylei.

W inauguracyjnej odsłonie tego spotkania padło tylko jedno przełamanie – zdobył je Federer, który przy stanie 2:1 wykorzystał słabszy moment Jacka Socka. Szwajcar pewnie serwował i zdołał utrzymać tę przewagę do końca seta. Druga partia była zdecydowanie bardziej chaotyczna – 34-latek z Bazylei prowadził już 5:1 i wszystko wskazywało, że ten mecz błyskawicznie dobiegnie końca. Nic bardziej mylnego – Sock zdołał wygrać trzy gemy z rzędu. To podziałało na Szwajcara jak zimny prysznic i były światowy numer jeden w końcu zakończył tego seta, a zarazem spotkanie.

W niedzielę Federer zmierzy się z Rafaelem Nadalem i powalczy o swój szósty tytuł w sezonie. Ostatnie spotkanie pomiędzy Szwajcarem a Hiszpanem miało miejsce w 2014 roku podczas Australian Open. Wtedy 29-latek bez straty seta pokonał starszego rywala.