Janowicz nie zagra w turnieju głównym w Paryżu

Pomiędzy Jerzym Janowiczem a Aljazem Bedenem rozstrzygnęła się kwestia awansu do turnieju głównego ATP Masters 1000 w Paryżu. Tym razem Polak nie znalazł miejsca w drabince gry singowej. Brytyjczyk pokonał Jurka 6:7(3), 6:2, 7:5.

Pierwsza odsłona tego spotkania była niesamowicie wyrównana – żaden z tenisistów nie przełamał podania przeciwnika, jednak Jerzy Janowicz w dziesiątym gemie miał piłkę setową, której ostatecznie nie wykorzystał i o rozstrzygnięciu tego seta zadecydował tiebreak. W nim panował reprezentant Polski, który kilka razy wygrywał serwis Bedenego. Ostatecznie łodzianin triumfował ze stratą trzech punktów.

Janowicz nie rozpoczął najlepiej drugiego seta – Polak już w drugim gemie stracił swoje podanie i po zaledwie kilku minutach gry na tablicy wyników widniało 3:0 dla Brytyjczyka. Łodzianin nie był w stanie nadrobić straty z początkowej fazy tej odsłony, a Bedene uzyskał jeszcze jedno przełamanie i tym samym wyrównał stan gry. 26-latek poszedł za ciosem i w trzecim secie, przy stanie 3:2 uzyskał przełamanie, aby chwilę później wyjść na prowadzenie 5:2. Wszystko wskazywało, że Bedene pewnie dąży do zwycięstwa, jednak Janowicz zdołał odrobić straty i wyrównał na 5:5.

Na nieszczęście Polaka na tych zdobyczach jego licznik gemowy się zatrzymał – następne dwa gemy padły łupem Bedenego, którzy przy serwisie Janowicza wypracował sobie dwa meczbole i wykorzystał drugiego z nich.