Djokovic awansował do ćwierćfinału

Novak Djokovic nie przestaje imponować swoją formą i w czwartek osiągnął 19. zwycięstwo z rzędu. Tym razem Serb okazał się katem Francuza Gillesa Simona, którego pokonał 6:3, 7:5.

Djokovic był w czwartek jak to się nieładnie mówi ‚do ruszenia’ – Simon już w pierwszych minutach tego spotkania przełamał podanie Serba, jednak nie zdołał utrzymać zbyt długo tej przewagi, a cały set ostatecznie zakończył się wygraną lidera światowego rankingu ATP. Drugi set był bardziej kuriozalny i przebiegiem przypominał starcie w rozgrywkach WTA – a to z tego powodu, iż miało miejsce aż dziewięć przełamań! Jeden break więcej padł łupem tenisisty z Belgradu, który triumfował w tej odsłonie 7:5.

Dla Gillesa Simona był to ostatni mecz w tym sezonie, a ćwierćfinałowym rywalem Novaka Djokovicia, który będzie walczył o 20. wygraną z rzędu, będzie zwycięzca meczu pomiędzy Jo-Wilfriedem Tsongą, a Tomasem Berdychem.