Berdych i Wawrinka nie mieli problemów z osiągnięciem awansu

Tomas Berdych po bardzo słabym w jego wykonaniu meczu II rundy, w którym niemiłosiernie męczył się z Edouardem Rogerem-Vasselinem, w kolejnym starciu zaprezentował zupełnie inne oblicze.

Reprezentant Czech w walce o ćwierćfinał stanął naprzeciw innego Francuza – Jo-Wilfrieda Tsongi. Tym razem Berdych zaprezentował swój kunszt i na przełomie całego spotkania nie pozwolił rozwinąć przeciwnikowi skrzydeł. Tenisista oznaczony w Paryżu z numerem piątym po jednej godzinie i 23 minutach gry osiągnął zwycięstwo 6:3, 6:4.

W piątek Berdycha czeka bardzo ciężki sprawdzian – przeciwnikiem 30-letniego Czecha będzie światowy numer jeden – Novak Djoković, który nie przegrał od 19. spotkań.

Innym tenisistą, który w czwartek awansował także do ćwierćfinału jest Stan Wawrinka. Reprezentant Szwajcarii mierzył się z Viktorem Troickim. Czwarty tenisista rankingu ATP potwierdził swoją wyższość nad rywalem i osiągnął zwycięstwo 6:4, 7:5. Starcie pomiędzy Szwajcarem a Serbem trwało jedną godzinę i 19 minut, a Wawrinka w tym czasie posłał sześć asów i popełnił trzy podwójne błędy serwisowe. 30-latek z Lozanny o miejsce w półfinale powalczy z Hiszpanem Rafaelem Nadalem.