Matkowski i Zimonjic przegrali następny mecz

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic nie będą dobrze wspominać tegorocznego turnieju ATP World Tour Finals. Polsko-serbska para w środę odniosła drugą porażkę w Londynie i zostały im matematyczne szansę na awans. W drugiej kolejce lepsi od Matki i Nenada okazali się Pierre-Hughes Herbert i Nicolas Mahut, którzy zwyciężyli 5:7, 6:3, 10-8.

W pierwszej partii bardzo szybko na prowadzenie wyszli Francuzi, którzy w trzecim gemie uzyskali przełamanie. Wtedy do ofensywy przeszli Matkowski i Zimonjic – polsko-serbska para odrobiła straty, a przy stanie 6:5 zdobyli kolejnego breaka, który zarazem dał im zwycięstwo w tej odsłonie. Kolejny set został całkowicie zdominowany przez Herberta i Mahuta, którzy dwukrotnie wygrali serwis rywali i doprowadzili do wyrównania w setach.

Supertiebreak, który decydował o zachowaniu szans na awans do półfinału przez jedną z par, był bardzo zacięty. Reprezentanci Francji zdobyli minibreaka przy stanie 5-4 i aż do stanu 9-7 oba duety wygrywały punkty przy własnym podaniu. Następnie Matkowski i Zimonjic obronili meczbola przy serwisie Herberta i Mahuta, jednak chwilę później nie wytrzymali presji i przegrali kolejną piłkę meczową przy własnym podaniu.

Matkowski i Zimonjic w piątek zagrają o honor z parą Ivan Dodig / Marcelo Melo. Jak wiadomo będzie to także ostatni mecz tych zawodników, gdyż w 2016 roku Marcin Matkowski będzie grał z Łukaszem Kubotem.