Federer z kompletem zwycięstw w półfinale!

Sytuacja Keia Nishikoriego przed meczem z Rogerem Federerem nie była najłatwiejsza i Japończyk, aby zachować szansę na wyjście z grupy z drugiego miejsca musiał pokonać Szwajcara i liczyć na porażkę Novaka Djokovicia. 24-latek z Matsue nie spełnił pierwszego wymogu i po niezwykle zaciętym meczu uległ trzeciemu tenisiście świata 5:7, 6:4, 4:6.

Pierwsza partia była niezwykle chaotyczna, przypominała rollercoaster – najpierw Federer wyszedł na prowadzenie 3:1, następnie Nishikori prowadził z przełamaniem 4:3, jednak ostatecznie to Federer zakończył tę odsłonę swoim zwycięstwem 7:5. Szwajcar w drugim secie kontynuował dobrą grę, błyskawicznie osiągnął przewagę. Na tablicy wyników widniało 4:1, wszystko wskazywało, że zakończenie tego meczy to kwestia czasu. Wtedy do ofensywy przeszedł Japończyk, który zdobył pięć gemów z rzędu i zachował szansę na pokonanie 34-latka.

Trzecia partia stała na zdecydowanie najwyższym poziomie – obaj tenisiści wyprzedzali się w coraz to lepszych zagraniach. Najpierw Federer wyszedł na prowadzenie, ale podobnie jak w dwóch wcześniejszych setach Japończyk zdołał odrobić straty, ale przy stanie 4:5 nie wytrzymał ogromnej presji i stracił swoje podanie po kilku łatwych błędach.

Roger Federer w półfinale ATP World Tour Finals zameldował się z kompletem zwycięstw w fazie grupowej. Szwajcar w meczu o wejście do finału zmierzy się z drugim tenisistą Grupy B.