Wawrinka zachował szansę na 1/2 finału

Zarówno Stan Wawrinka, jak i David Ferrer musieli wygrać środowy mecz, aby nadal mieć nadzieję na awans do najlepszej czwórki. Zdobyć zwycięstwo udało sie Szwajcarowi, który wygrał 7:5, 6:2.

Początek ostatniego meczu, który był rozegrany w środę, nie wskazywał, że Wawrinka osiągnie zwycięstwo w dwóch setach – Ferrer błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 5:2, jednak przy własnym podaniu nie wykorzystał setbola, Szwajcar odrobił straty, a łącznie zdobył pięć gemów z rzędu i odwrócił losy tej partii.

Druga odsłona była pokłosiem wcześniejszych wydarzeń – Ferrer nie był w stanie podnieść się po tak fatalnym okresie gry, a Wawrinka podbudowany powrotem z ciężkiej sytuacji, kontynuował swoją dobrą grę i pewnie wygrał tego seta, przez co zachował szansę na zameldowanie się w półfinale ATP World Tour Finals.