Stan Wawrinka triumfuje na Aircel Chennai Open

19-letni Borna Coric był dzisiejszym przeciwnikiem Stana Wawrinki w finale imprezy z cyklu ATP World Tour 250 Aircel Chennai Open. Zawodnicy spotkali się na korcie po raz trzeci i podobnie jak w ich poprzednich dwóch starciach górą okazał się 11 lat starszy reprezentant Szwajcarii. Sportingbet także stawiał na 30-latka. Kurs na niego wynosił 1,13, a na Chorwata 6,00.

Obecnie 4. w rankingu ATP Stan był dzisiaj po prostu dużo lepszy od najwyżej notowanego nastolatka w światowej klasyfikacji. Wawrinka doskonale wiedział jak grać przeciwko Bornie, dzięki czemu dwukrotnie go przełamał, a sam ani razu nie stracił gema przy swoim podaniu. Szwajcar zaserwował w tym pojedynku 15 asów i wygrał 34 z 38. punktów rozegranych po jego pierwszym serwisie.

Dzięki takiej postawie po godzinie i 27 minutach za pomocą pierwszej piłki meczowej zamknął ten finał w 2 odsłonach 6:4, 7:5. W trakcie trwania tej imprezy (suma nagród $482,085) Stan nie stracił ani jednego seta. Jest to jego 12. turniejowe zwycięstwo za które otrzyma 250 punktów i $75,700. To 7. triumf Wawrinki na nawierzchni twardej.