Wygrany maraton Kerber

Już w pierwszej rundzie turnieju APIA INTERNATIONAL SYDNEY (suma nagród $687,900) przed Angie Kerber stanęło nie lada wyzwanie, bowiem musiała zmierzyć się z 20. rakietą świata, Eliną Svitoliną.

Partia otwierająca spotkanie była festiwalem przełamań z obu stron. Zawodniczkom bardzo ciężko było utrzymać swoje podanie, jednak to reprezentantka Ukrainy w końcówce okazała się ciut mocniejsza i to ona po 47. minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Pomimo kiepskiego początku bardzo dobrze dysponowana w tym sezonie Niemka nie poddała się i 2 kolejne partie były popisem jej umiejętności. Rozstawiona w Sydney z numerem 4 Kerber straciła już tylko 3 gemy i zakończyła trwający blisko 2 godziny maraton za pomocą pierwszej piłki meczowej 4:6, 6:0, 6:3.

Dzięki wygranej Angie powiększa liczbę zwycięstw nad Eliną na 4-2. Sportingbet również typował, że w tym meczu górą będzie 27-latka. Kurs u tego bukmachera wynosił na nią 1,35, a na reprezentantkę Ukrainy 3,00.

Teraz przed Niemką kolejne ciężkie spotkanie. O ćwierćfinał będzie musiała zmierzyć się z notowaną jeszcze w kwietniu zeszłego roku na ósmym miejscu, Ekateriną Makarovą.

Rosjanka w swoim pierwszym starciu w Sydney pokonała Lucii Hradecką 6:2, 6:1, a ze swoją rówieśniczką zagra już po raz 12. Poprzednio 7 razy mocniejsza była Niemka, a 4 razy triumfowała Makarova.