ATP Sydney: Zwycięstwa faworytów, Chardy i Dolgopolov grają dalej

W drugiej rundzie turnieju Apia International Sydney zameldowało się dwóch rozstawionych zawodników. Dalej przeszedł także reprezentant gospodarzy James Duckworth, a mniej szczęścia miał jego rodak Samuel Groth, który pożegnał się z tegoroczną edycją imprezy w Sydney.

Spetakularne zwycięstwo odniósł Alexander Dolgopolov, który potrzebował zaledwie jednej godziny i siedmiu minut, aby pokonać Thomaza Bellucciego 6:1, 6:4. Kolejnym rywalem reprezentanta Ukrainy rozstawionego w Sydney z numerem ósmym będzie kwalifikant Alexander Sarkissan.

Innym z rozstawionych graczy, który zameldował się w 1/8 finału jest Jeremy Chardy, turniejowa ‚szóstka’. Reprezentant Francji we wtorek mierzył się z Mikhaiłem Kukushkinem i osiągnął zwycięstwo 6:2, 6:3. Chardy w pojedynku o ćwierćfinał zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Jamesem Duckworthem. Australijczyk miał się grać przeciwko Julienowi Benneteau, ale rodak Chardego w ostatniej chwili się wycofał i Duckworth w pierwszej rundzie stoczył mecz z Inigo Cervantesem, który wygrał 6:3, 6:2.

Obok Duckwortha w drugiej rundzie nie pojawi się inny Australijczyk Sam Groth, który w pierwszej rundzie mierzył się z Federico Delbonisem i po dwóch niezwykle zaciętych setach, o zwycięstwie w których decydowały tiebreaki, awans do kolejnego etapu imprezy w Sydney osiągnął reprezentant Argentyny. Kolejnym przeciwnikiem 25-latka będzie Rosjanin Teimuraz Gabashvili – będzie to czwarte bezpośrednie spotkanie tych graczy, pierwsze na nawierzchni twardej.