Bencic w 1/4 Apia International Sydney zagra z Makarovą

Dwa lata temu Bułgarka była w Sydney niepokonana. Dzisiaj w nocy nie jednak rady nawiązać wyrównanej walki z obecnie 14. w rankingu WTA Belindą Bencic, a 18-latka nie miała problemów z grą przeciwko Pironkovej.

Rozstawiona na APIA INTERNATIONAL SYDNEY z numerem 8 Belinda w obydwu odsłonach oddała przeciwniczce po 3 gemy i po godzinie i 23 minutach wykorzystała już 1. piłkę meczową i zamknęła to spotkanie w 2 setach 6:3, 6:3.

To już 2. raz kiedy Bencic wygrała z 61. rakietą świata. Poprzednim razem była od niej lepsza w ubiegłym roku podczas Wimbledonu.

Teraz o półfinał zagra z Ekateriną Makarovą. Notowana na 23. miejscu w światowej klasyfikacji Rosjanka nie musiała dzisiaj wychodzić na kort, ponieważ jej rywalka Angie Kerber poddała mecz walkowerem.

Z 9 lat młodszą Szwajcarką zmierzy się natomiast po raz 1. Lekką faworytką jest w tej konfrontacji Bencic. Na Bet365 postawimy na nią po kursie 1,57, a na Makarovą po kursie 2,25.