Fognini zwyciężył w zaciętej batalii z Sousą

Fabio Fognini w Auckland wcześniej występował dwa razy, jednak pewnie chciał o tych epizodach jak najszybciej zapomnieć. Zarówno w 2010 roku, jak i w 2012 nie udało mu się wygrać ani jednego spotkania. Tę czarną serię udało mu się przełamać we wtorek, kiedy to pokonał Joao Sousę 6:4, 2:6, 7:6(3) i zameldował się w 1/8 finału.

Tenisista z Półwyspu Apenińskiego już na starcie pierwszego seta uzyskał przełamanie, dzięki czemu był na lepszej pozycji startowej i udało mu się ją skutecznie wykorzystać i wygrać pierwszą partię. Druga odsłona przyniosła zupełnie inne rozdanie, a do głosu doszedł Sousa, który dwukrotnie wygrał podanie Fogniniego i wyrównał stan gry.

W trzeciej partii obaj tenisiści mieli problemy z utrzymaniem serwisu, przez co każdy z nich aż po trzy razy je stracił. Ostatecznie doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której mniej błędów popełnił Fognini i ostatecznie to on wywalczył sobie miejsce w 1/8 finału imprezy w Auckland.

Starcie pomiędzy Włochem a Porrtugalczykiem trwało jedną godzinę i 57 minut, a Fognini po raz trzeci w karierze pokonał Sousę. Kolejnym rywalem 28-latka będzie rok od niego młodszy kwalifikant Thiemo de Bakker. Obaj tenisiści mierzyli się w przeszłości dwukrotnie i dwa razy, bez straty seta triumfowała turniejowa ‚szóstka’.