Dimitrov ćwierćfinalistą Apia International Sydney

Zawodnicy dzisiaj w nocy walczyli o ćwierćfinał imprezy z cyklu ATP World Tour 250 rozgrywanej w Sydney (łączna suma nagród $461,330). Notowany obecnie na 28. pozycji w światowym rankingu Bułgar okazał się mocniejszy od 6 lat starszego Urugwajczyka.

Po bardzo wyrównanej otwierającej partii Grigor na początku drugiego seta wypracował sobie przewagę przełamania, którą utrzymał do końca meczu, dzięki czemu to on był górą. Po godzinie i 38. minutach Dimitrov zamknął ten pojedynek w 2 odsłonach 7:6 (2), 6:4.

Dzięki tej wygranej 24-latek powiększa liczbę zwycięskich spotkań nad Cuevasem na 2-1. Pablo za ten występ otrzyma 20 punktów i $6,900, a Grigor będzie musiał zmierzyć się z rozstawionym z numerem 8 Alexandrem Dolgopolovem. Reprezentant Ukrainy w drugiej rundzie pokonał także w 2 partiach 7:6 (6), 6:2 Alexandra Sarkissiana.

Z Bułgarem natomiast spotka się na korcie po raz piąty. Do tej pory 3 razy lepszy był Grigor, a tylko raz udało się wygrać Alexandrowi.