Gładka wygrana Davida Ferrera

Rozstawiony na ASB Classic (łączna pula nagród $520,070) z najwyższym numerem David Ferrer nie miał trudnego zadania w meczu drugiej rundy. Po drugiej stronie siatki stanął bowiem notowany dopiero na 299. miejscu w rankingu ATP Matthew Barton.

Przebijający się od kwalifikacji reprezentant gospodarzy został przełamany przez bardziej doświadczonego Hiszpana 3 razy i po zaledwie 67 minutach musiał zejść z kortu jako przegrany. Czterokrotny triumfator w tutejszych rozgrywkach za pomocą trzeciej piłki meczowej zamknął ten pojedynek w 2 setach 6:2, 6:4.

Teraz David o półfinał będzie walczył z notowanym na 54. miejscu w rankingu ATP Lukasem Rosolem. Czech niespodziewanie wyeliminował występującego w Auckland z numerem 5 Benoita Paire 6:4, 7:6 (5). Na 5 rozegranych dotychczas pojedynków z Ferrerem, Rosolowi nie udało się wygrać ani jednego.