Rafa Nadal odpadł z Australian Open

Rafael Nadal bardzo udanie rozpoczął ten sezon w Ad-Dausze, jednak zupełnie inny nastrój będzie panował przy jego wylocie z Melbourne – Majorkanin już w pierwszej rundzie przegrał z Fernando Verdasco 6:7(6), 6:4, 6:3, 6:7(4), 2:6 i pożegnał się z imprezą Australian Open.

Starcie wewnątrz hiszpańskie od początku opiewało w wiele zwrotów akcji, a żaden z tenisistów nie potrafił dostatecznie udowodnić swojej przewagi nad przeciwnikiem. Zaskakujący był fakt, iż 29-latek popełniał dużą ilość niewymuszonych błędów – konsekwencją tego był przegrany po tiebreaku pierwszy set. Następnie Nadal zdecydowanie poprawił prezentowany przez siebie tenis, w niezłym stylu wygrał kolejne dwie odsłony i wszystko wskazywało, że gra turniejowej ‚piątki’ wraca na właściwe tory.

Tak się jednak nie stało – Verdasco już w pierwszym gemie czwartego seta uzyskał przełamanie. Na dobrą sprawę stracił go w 10. gemie, ale w rozgrywce tiebreakowej po raz drugi w tym meczu okazał się lepszy od młodszego, ale bardziej utytułowanego rodaka.

Piąta partia świetnie rozpoczęła się dla Nadala, ale jak później się okazało, był to tylko dobry początek złego. Majorkanin wygrał dwa pierwsze gemy z rzędu, a następnie niespodziewanie obniżył poziom swojej gry, a Verdasco zapisując kolejne sześć gemów na swoje konto osiągnął trzecie w karierze zwycięstwo nad Rafaelem Nadalem.

Pojedynek pomiędzy Hiszpanami trwał cztery godziny i 45 minut – Verdasco w drugiej rundzie czeka zdecydowanie łatwiejsze zadanie, gdyż jego rywalem będzie Izraelczyk Dudi Sela.