Federer powtórzył zeszłoroczny wynik

Roger Federer w tamtym roku zmagania w Australian Open zakończył już na trzeciej rundzie – w środę, dzięki zwycięstwu nad Alexandrem Dolgopolovem 6:3, 7:5, 6:1 powtórzył ten rezultat.

Federer i Dolgopolov mierzyli się po raz trzeci w karierze i wraz z środowym zwycięstwem, Szwajcar trzykrotnie pokonywał tenisistę z Ukrainy i w żadnym z meczów nie stracił ani jednego seta. Na uznanie zasługuje fantastyczna dyspozycja serwisowa tenisisty z Bazylei – trzecia rakieta rankingu ATP posłała 25 asów, popełniła dwa podwójne błędy i ani razu nie straciła swojego podania.

Szwajcarsko-ukraiński pojedynek trwał jedną godzinę i 34 minuty – Federer, aby poprawić zeszłoroczny wynik z Melbourne, w trzeciej rundzie będzie musiał pokonać Bułgara Grigora Dimitrova. Obaj tenisiści grali ze sobą w tym roku w Brisbane i po trzech setach lepszy był szwajcarski Maestro.