Nishikori pierwszym zawodnikiem w III rundzie

Kei Nishikori w środowy poranek mierzył się z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Austinem Krajickiem i zwyciężył 6:3, 7:6(5), 6:3 i jako pierwszy tenisista zameldował się w trzeciej rundzie tegorocznych rozgrywek na obiekcie Melbourne Park.

Reprezentant Japonii był zdecydowanym faworytek mecz przeciwko Krajickowi i zgodnie z przewidywaniami, na korcie zaprezentował swoją wyższość nad rywalem. Turniejowa ‚siódemka’ przez większość środowego spotkania kontrolowała przebieg tego meczu, małym wyjątkiem od tego była końcówka drugiej partii, w której Krajicek odrobił straty, a następnie stoczył dobrą walkę w tiebreaku. Ostatecznie set ten padł łupem Nishikioriego, który w trzeciej odsłonie ponownie wygrał bez większych problemów.

Japończyk potrzebowal jednej godziny i 55 minut, aby pokonać Krajicka, a zarazem znaleźćsię w trzeciej rundzie Australian Open – kolejnym przeciwnikiem Nishikoriego będzie lepszy w starciu Hiszpana Guillermo Garcii-Lopeza z Niemcem Danielem Brandsem.