Kerber ćwierćfinalistką Australian Open

Sklasyfikowana na 55. pozycji w rankingu WTA Annika Beck była dzisiaj niespodziewanie przeciwniczką swojej starszej rodaczki, Angie Kerber. Przewidywanymi rywalkami dla Niemki miały bowiem być rozstawione zawodniczki: Jelena Jankovic albo Timea Bacsinszky, jednak one pożegnały się z imprezą wcześniej.

Serbkę wyeliminowała inna Niemka Laura Siegemund, a obywatelkę Szwajcarii właśnie Beck. Dzisiaj 21-latka musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej Kerber, która po wygranej pierwszej partii pełnej wzlotów i upadków, w drugim secie odnalazła swoje tempo gry, dzięki czemu nie oddała Annice ani jednego gema i wygrała to starcie w 2 odsłonach 6:4, 6:0.

Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek. Beck nigdy wcześniej nie była w 4. rundzie turnieju wielkoszlemowego. Ten wynik pozwoli jej na awans na najwyższe miejsce dla niej w rankingu WTA- pozycję 39., a Angie już o półfinał Australian Open zagra z rozstawioną z numerem 14 Azarenką.

Niemce polskiego pochodzenia dotychczas nigdy nie udało się wygrać z Viką. Panie grały ze sobą 6 razy i w trakcie tych 6 konfrontacji Białorusinka straciła tylko 2 sety, ale nigdy całego spotkania. Pojedynek może być tym razem jednak dużo ciekawszy, ponieważ obie tenisistki prezentują w Melbourne bardzo dobry tenis.