Bezbłędny Djokovic awansował do 1/2 finału

To, co od początku tegorocznego Australian Open wydawało się formalnością stało się faktem – Novak Djokovic jest już w pólfinale imprezy w Melbourne. Serb w ćwierćfinale wygrał z Keiem Nishikorim 6:3, 6:2, 6:4.

Pierwsze dwa sety przyniosły całkowitą dominację Djokovica, który wcale nie musiał rozgrywać kosmicznych zawodów, a wystarczało mu to, że grał solidnie i czyhał na błędy Japończyka, który momentami sprawiał wrażenie stremowanego. Trzecia odsłona bardzo dobrze zaczęła się dla Nishikoriego – reprezentant Japonii wygrał dwa pierwsze gemy, jednak już chwilę stracił tę przewagę, aby w kolejnym gemie ponownie wyjść na prowadzenie z przełamaniem. 26-latek znów nie był w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry i tym razem było to dla niego bolesne w skutkach – Djokovic odwrócił wynik, prowadził 5:3 i wszystko było już przesądzone, do końca meczu obaj utrzymali po jednym swoim podaniu.

Mecz pomiędzy Serbem a Japończykiem trwał dwie godziny i 10 minut – w tym czasie Djokovic posłał sześć asów i popełnił dwa podwójne błędy. Nishikori na swoim koncie zapisał dziewięć asów i zaliczył dwa podwójne błędy.

W pólfinale Australian Open na kobiców czeka nie lada gratka – najlepszy tenisista świata, Novak Djokovic, zmierzy się z Rogerem Federerem. Będzie to 46. bezpośrednie starcie tych graczy – jak dotychczas, o jedno zwycięstwo więcej na swoim koncie posiada zawodnik z Belgradu.