Dominacja Hingis i Mirzy nie ma końca

Martina Hingis i Sania Mirza nie zamierzają zmniejszać tempa! Duet nazywany ‚Santina’ w piątek wygrał 36. mecz z rzędu – Szwajcarka i reprezentantka Indii w finale Australian Open pokonały Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką 7:6(1), 6:3.

Reprezentantki Czech miały swoje szanse w partii otwarcia, gdyż wielokrotnie prowadziły z przewagą przełamania, jednak nie były w stanie jej utrzymać. Losy tego seta rozstrzygnęły się w tiebreaku, w którym Hingis i Mirza osiągnęły pewne zwycięstwo, tracąc przy tym zaledwie jeden punkt.

Drugi set należał już do najlepszej pary na świecie – turniejowe ‚jedynki’ wyszły na prowadzenie 4:1 i wygranie jeszcze dwóch gemów, a zarazem całego meczu było już formalnością.

Szwajcarsko-hinduska para po jednej godzinie i 52 minutach mogły się cieszyć z triumfu w Australian Open. Dla Hingis był to 12. tytuł deblowy w imprezach wielkoszlemowych, a dla tenisistki z Indii trzeci.