ATP Quito: Udany dzień dla Hiszpanów

Impreza ATP w Quito bardzo dobrze rozpoczęła się dla tenisistów z Hiszpanii – w poniedziałek na kortach pojawiło się sześciu tenisistów z tego kraju i czterech z nich zameldowało się w 1/8 finału.

Jako pierwszy do gry przystąpił Pablo Carreno-Busta, który w ekwadorskim turnieju jest rozstawiony z numerem ósmym. Jego rywalem był Brazylijczyk Roberto Dutra-Silva. Hiszpan potwierdził różnicę klas pomiędzy oboma tenisistami i pewnie zwyciężył 6:3, 6:1.

Jego kolejnym rodakiem będzie jego rodak Inigo Cervantes, który odwrócił losy spotkania z innym Hiszpanem, Pere Ribą. Inigo przegrał pierwszą partię tego meczu w tiebreaku, ale następne dwa sety padły jego łupem i ostatecznie wygrał 6:7(8), 6:4, 6:3. Dla 26-latka było to pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju głównego cyklu.

O awans do ćwierćfinału zagrają także Roberto Carballes-Baena i doświadczony Albert Montanes. Ten pierwszy nie miał problemów z pokonaniem Austina Krajicka, a Montanes w trzech setach zwyciężył nad Jozefem Kovalikiem. Następnym rywalem Carballesa-Baeny będzie turniejowa ‚jedynka’, Bernard Tomic. Za to rywalem 35-latka będzie tenisista oznaczony z numerem trzecim – Thomaz Bellucci.