Ciężka przeprawa Baghdatisa zakończona zwycięstwem

Marcos Baghdatis jeszcze nigdy wcześniej nie grał w imprezie ATP w Montpellier, jednak w poniedziałkowym meczu pierwsze rundy udanie zainaugurował zmagania w tych zawodach. Reprezentant Cypru dzięki zwycięstwu nad Lukasem Lacko 7:5, 7:5 zameldował się w 1/8 finału turnieju rozgrywanego w mieście nad rzeką Lez.

Pierwsza partia tego spotkania opiewała w dużą liczbę przełamań – początkowo na prowadzenie wyszedł Baghdatis, ale Lacko odrobił straty, a następnie wygrywał 5:4 z przełamaniem, aby kilka minut później przegrac set otwarcia 5:7. O losach drugiego seta zadecydował zaledwie jeden break – obaj zawodnicy zgodnie utrzymywali swoje podanie – pierwszym, który nie wytrzymał presji był reprezentant Słowacji. 109. tenisista świata przegrał własny gem serwisowy przy stanie 5:5, a Cypryjczyk po pierwszym meczbolu zapisał ten mecz na swoje konto.

Turniejowa ‚ósemka’ nie zna jeszcze rywala, z którym zmierzy się w meczu o awans do ćwierćfinału – będzie nim triumfator pojedynku pomiędzy Denisem Istominem a Taro Danielem.