Klizan zgodnie z planem lepszy od reprezentanta gospodarzy

Impreza ATP w Sofii jest rozgrywana po raz pierwszy w historii – jednym z tych, którzy mogli zagrać w niej w pierwszym dniu jest Martin Klizan. Reprezentant Słowacji pokonał Alexandra Lazova 6:3, 6:0 i awansował do 1/8 finału w bułgarskiej stolicy.

Jak mozna się łatwo domyśleć, Martin Klizan, turniejowa ‚siódemka’, był zdecydowanym faworytem tego spotkania – Słowak spełnił pokładane w nim nadzieje i po 59 minutach gry uporał się z reprezentantem gospodarzy, dla którego poniedziałkowy występ, był debiutem w turnieju głownego cyklu.

Warto odnotować, że dla Klizana było to pierwsze zwycięstwo w sezonie – Słowak w styczniu nie zdołał odnieść żadnej wygranej, a trzykrotnie musiał uznawać wyższość rywali.

W poniedziałek awans do drugiej rundy wywalczył Bośniak Milos Basić, który w dwóch setach uporał się z Yukim Bhambrim. Dla 119. zawodnika rankingu był to już trzeci mecz w Sofii, gdyż wcześniej o miejsce w imprezie głównej musiał walczyć w eliminacjach.