Gasquet ponownie najlepszy w Montpellier

Richard Gasquet dopiero w ostatnim tygodniu rozpoczął ten sezon, jednak to w jakim zrobił to stylu, zasługuje na pochwałę. Francuz w niedzielnym finale pokonał swojego rodaka Paula-Henriego Mathieu’a 7:5, 6:4 i po raz trzeci w karierze triumfował w imprezie ATP w Montpellier.

Pomimo, iż Mathieu już przed meczem był skreślany w starciu z wyżej notowanym rodakiem, to 94. tenisista świata zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Francuz w pierwszej partii prowadził nawet z przełamaniem, był gem od wygrania tego seta, jednak wtedy pojawiły się problemy, do gry wrócił Gasquet, który wygrał cztery gemy z rzędu, a zarazem całą odsłonę.

W drugim secie miało miejsce tylko jedno przełamanie, które Gasquet zdobył już w pierwszym gemie, i to wystarczyło mu do osiągnięcia końcowego zwycięstwa w tym meczu.

Dla Gasqueta jest to 13. turniejowe zwycięstwo w imprezach głównego cyklu. Następnymi zawodami, w których zagra Francuz będzie ATP w Rotterdamie – jego rywalem w pierwszej rundzie będzie inny rodak, Jeremy Chardy.