Simon w dwóch setach uporał się z Haase

Gilles Simon zmagania w Rotterdamie rozpoczął dopiero w środę, jednak to nie miało żadnego znaczenia na jego grę – reprezentant Francji łatwo uporał się z Robinem Haase’m i wygrał 7:6(5), 6:1.

Haase w pierwszym secie pokazał się z dobrej strony – dwukrotnie prowadził z przełamaniem, jednak nie zdołał dotrzymać go do końca, a partia zakończyła się tiebreakiem, w którym minimalne zwycięstwo odniósł faworyzowany tenisista z Francji.

Druga odsłona nie miała podobnego przebiegu – Simon natychmiast przeszedł do ofensywy i zaprezentował bardzo dobry tenis, co popłaciło szybkim wygraniem seta, jak i również całego spotkania.

W kolejnej rundzie na drodze Simona stanie młody reprezentant Niemiec Alexander Zverev, który w środę w dwóch setach uporał się z Vaskiem Pospisilem.