Ferrer w 1/4 finału w Buenos Aires

David Ferrer, podobnie jak jego rodak Rafael Nadal, zmagania w tzw. Golden Swing rozpoczynają od turnieju ATP w Buenos Aires – starszy z Hiszpanów ma już za sobą jeden mecz. Tenisista z Javei w drugiej rundzie rozgromił Argentyńczyka Renzo Olivo 6:2, 6:2.

Zwycięstwo Ferrera, nawet tak zdecydowane, nie jest wielką niespodzianką – Olivo jest notowany w połowie drugiej setki rankingu ATP, czyli na ten moment nie jest równorzędnym rywalem dla szóstego na świecie reprezentanta Hiszpanii. Na dobrą sprawę Ferrer w czawrtkowym meczu nie miał ani jednej słabszej chwili. W każdej z partii po dwa razy przełamał podanie rywala i po jednej godzinie i 13 minutach gry mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.

Następnym przeciwnikiem Ferrera w Buenos Aires będzie lepszy w starciu Urugwajczyka Pablo Cuevasa z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo.